Instalace Wordpress na jiném serveru

napsal admin

September, 2008

Naposledy upraveno: 12.September, 2008

Obsah:

Tenhle článek o instalaci Wordpress-u na jiný server jsem chtěl napsat už dlouhou dobu, hlavně kvůli mým nervům :) Vždy, když jsem potřeboval přenést Wordpress blog z mého notebook-u na živý server jsem pracně pátral na Google, co musím vše nastavit aby se to rozjelo.

Na závěr přidám tip, jak se můžete této proceduře migrace vyhnout.

Problém migrace Wordpress-u na jinou doménu

Předpokládejme, že máme na svém notebook-u nainstalované vývojové prostředí Apache-MySQL-PHP a kuchtíme si ve Wordpress-u svůj blog, který chceme dát pak na živý server.

Doména na které sídlí prozatím náš blog je například http://localhost/mujblog. Doména, kterou jsem si koupili má jméno www.mujsuperblog.cz.

Vše jsme si u sebe správně nakonfigurovali, nastavili jsme si správně šablonu, přidali první články a nyní chceme dát Wordpress na server. Ale ouha, při přístupu na živou doménu nás server pošle spátky na localhost.

Jak je to možné? Wordpress si udržuje aktuální jméno domény na kterém běží ve své databázi a to ostalo http://localhost/mujblog. Mohli jsme ještě před migrací nastavit jméno na www.mujsuperblog.cz, ale už je pozdě, co teď.

Ruční měnění doménového jména u Wordpress

Musíme se začít hrabat ve “vnitřnostech” Wordpress-u, ale nebojte se, není to zas tak složité. Jestli máte nainstalován nástroj na správu databází phpMyAdmin, je to záležitost maximálně na pár minut (a když ne, předpokládám, že máte zkušenosti s konzolí MySQL).

Přihlásíme se do phpMyAdmin a zvolíme si databázi ve které sídlí náš blog (předpokládám, že data jsou již naimportovány).

 1. Ruční změna doménového jména: v příkazovém okně SQL napíšeme příkaz:
  UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://localhost/mujblog', 'http://www.mujsuperblog.cz') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';
 2. Ruční změna GUID příspěvků:
  UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://localhost/mujblog','http://www.mujsuperblog.cz');
 3. A nakonec změníme interní linky v příspěvcích (když jsou):
  UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://localhost/mujblog', 'http://www.mujsuperblog.cz');

Těmito třemi SQL příkazy přemigrovali blog z domény http://localhost/mujblog na http://www.mujsuperblog.cz. Když nyní zadáme živou adresu, měli by jsme vidět náš blog v plné kráse!

Jak se vyhnout hrabání v databázi Wordpress v budoucnu?

Když nyní začínám na novém projektu ve Wordpress, postupuji následovně abych se vyhnul přímému přistupu do DB. Používám na notebook-u Windows Visty, ale je platný i pro jiné operační systémy.

 1. edituji soubor c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts, přidám záznam:
  127.0.0.1 www.nazev-stranky.cz
 2. nakonfiguruji Apache tak, aby používal vytvořenou doménu www.nazev-stranky.cz
  (přistupuji na ni takhle přes localhost)
 3. vytvořím databázi a uživatele v MySQL
 4. nainstaluji Wordpress do příslušného adresáře
 5. udělám potřebné změny v šabloně, příspěvcích atd.
 6. zmažu záznam z c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts a Apache
 7. překopíruji soubory a databázy na živý server
 8. přesměruji doménu od providera na můj server a hotovo! Nemusím se hrát s databází, Wordpress si doménu pamatuje.

Líbil se Vám tenhle jednoduchý postup? Když jo, založte si tuhle stránku a/anebo se přihlaste k odebírání nových příspěvku přes RSS. Děkuji!

pridej.cz

[Kategorie: Programování, Wordpress] [TrackBack URL] [RSS] [RSS(Komentáře)]


Komentáře

 1. Ryba 11.November, 2011 napsal:

  Ten návod mi ušetřil asi tak den hledání v blábolech na netu a blbé práce. Díky moc!

 2. Jakub Mertl 19.January, 2012 napsal:

  Díky, moc mě to pomohlo. Migroval jsem z localu na ic.cz. Sepsal jsem návod, jak jsem to udělal. Tak jestli by Ti nevadilo, tak ho sem dám, třeba se bude někomu hodit.

  Migrace z LocalHostu na IC.Cz SAVE MODE OFF

  pro upresneni na localhostu slozka /worpdres/ a na ic.cz /wp/

  1. PHPMyAdmin na Localhostu
  – export databaze nejlepe do SQL

  2. Preneseni FTP na novy hosting kompletni

  3. Zmenit WP_CONFIG trvale odkazy a nechat si dole vygenerovat novy spravny .htaccess, potom jej manualne na FTP upravime.

 3. Flaviano 5.February, 2015 napsal:

  I must express my apriecpation to this writer for bailing me out of this situation. As a result of browsing throughout the online world and meeting tips that were not helpful, I believed my life was well over. Living without the approaches to the issues you have resolved through the review is a critical case, as well as the ones which may have in a wrong way affected my entire career if I hadn’t encountered your web blog. The training and kindness in touching a lot of stuff was tremendous. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t come upon such a subject like this. I am able to at this point relish my future. Thanks a lot so much for your reliable and amazing help. I will not be reluctant to recommend your web sites to anyone who ought to have tips about this matter.

Přidej komentář


© 2008 Kiwwisk na internetu píše Andrej Kesely | Další odkazy: slevy v českých obchodech