Zamyšlení se nad domainingem

napsal admin

November, 2008

Naposledy upraveno: 12.November, 2008

Obsah:

Po dlhší době se znovu vracím k psaní na blogu. Co sem dělal po celý ten čas? MFA, SEO, skriptování a spamování, jinak nic zajímavého. Po menší opravě bytu jsem si doma nainstaloval menší soukromý server, na kterém běží cron a pomáhá mi v některých věcech, které jsem doposud dělal ručně. Pomalu začínám rekapitulovat, co se vlastně za poslední rok stalo a stalo se toho opravdu hodně (ale o tom snad někdy příště). Dnes si chci trochu zafilozofovat o doménách z pohledu malého českého člověka (větší český člověk (ne)píše zde).

Současný stav v .cz doménách

Jelikož vlastní nějakou tu .cz doménu a něco vydělám i na parkingu, mám na .cz trh vyprofilovaný už nějaký názor. Vela lidí si myslí, že vlak už dávno odjel a oni již nestihli naskočit. To není pravda! Ještě o tomto čase před rokem jsem nevlastnil ani jednu .cz doménu. Každý den přikupuji další a další, někdy se nestačím divit co všechno je volné a neobsazené. Stačí se na to dívat z jiného pohledu, přidat nějakou hodnotu.

Přidávání hodnoty doménám

Dnešní trh s parkováním domén ovládá Google, v menším měřítku Yahoo. Google poskytuje parkovacím společnostem jako jsou například Sedo, NameDrive svůj feed s reklamami, na který by jinak malý domainer nedosáhl. A tu je právě ten problém: příjmy Google z parkování jsou jen zlomkem z celkových příjmů. A přiznejme si, většina parkovaných stránek, která má nějakou návštěvnost jsou překlepy nebo spekulativní registrace ochranných známek. Jak dlouho bude zavírat Google oči před porušováním ochranných práv zůstává otázkou, no raz to přijít musí. Jak se má na tuto skutečnost připravit malý český domainer?

Budoucnost domén je v developingu

Alespoň já v tom vidím budoucnost. Když dnes nebude domainer líný a na registrovaných doménách vybuduje jenom prostou MFA stránku, přidal hodnotu. Když využije čas a naučí se pár SEO triků (kterých je opravdu hodně), bude na pravděpodobný pád parkingu jak ho známe teď dobře připraven. Má to ještě jednu výhodu: když potencionální kupec vidí na doméně vybudovaný nějaký projekt (minisite), dobrá pozice ve vyhledávačích, návštevnost, cena stoupá. (I když nezkušeného kupce může vybudovaná stránka odplašit – “…vždyť už ji někdo má!…”)

Proto rada na závěr: Nebuďte líní! S každou MFA, minisite, s každým skriptem a zpětnou linkou si budujete své “virtuální” impérium a stroj na peníze do budoucna. A budete lépe připraveni na změny, které parking jisto čekají.

Když se Vám článek líbil, přidejte si stránku do Vaší RSS čtečky!

pridej.cz

[Kategorie: Domény, Google, Internet] [TrackBack URL] [RSS] [RSS(Komentáře)]


Komentáře

  1. asOlxp5130 3.August, 2016 napsal:

    lisinopril online where do you get viagra doxycycline hyclate 100 mg capsules

  2. asOlegkvar 13.October, 2016 napsal:

    clonidine hcl buy valtrex rogaine with minoxidil levitra where to buy valtrex online cafergot buy clindamycin gel

Přidej komentář


© 2008 Kiwwisk na internetu píše Andrej Kesely | Další odkazy: slevy v českých obchodech