Ikonka Seznam čtečky ve vašem RSS

napsal admin

May, 2008

Naposledy upraveno: 18.May, 2008

Každý bloger, který to myslí aspoň trochu vážně se svým blogem určitě využívá služby FeedBurner. FeedBurner je nástroj na spravování RSS feedu, který produkuje váš blogovací systém (např. Wordpress a spousta dalších).

Když si necháte spravovat feed u FeedBurner, je vám k dispozicí pěkně formátované XML, které si člověk může přečíst i v klasickém prohlížeči (příklad zde).

Další skvělou možností (FeedBurner je jich nabízí několik) je možnost přidat do XML výstupu ikonky na přidání feedu do známých webových čteček (například Google Reader). No čtečka Seznamu mezi nimi není, což je škoda.

Proto třeba využít služby FeedFlare a ikonku Seznamu přidat manuálně. V administrátorském menu FeedBurner-u přejdeme do Optimize > BrowserFriendly:

Jak přidat ikonku seznamu do RSS feedu pomocí FeedBurner-u

Zde pak přidáme URL adresu malého XML souboru (Flare Unit), který jsem už dopředu vytvořil (inspirací byl článek na blogu Mercadeo):

URL adresa Flare Unit pro přidáni ikonky Seznam-u

 

Můžete použít soubor na adrese http://www.kiwwisk.cz/seznamflare.xml, nebo soubor zkopírovat na svůj hosting/server. Pro kompletní specifikaci FeedFlare klikněte zde (dají se s tím dělat zajímavé věci, například dynamické Flare Units, ale to už chce znalosti programování).

pridej.cz

[Kategorie: Internet, Seznam, Wordpress] [TrackBack URL] [RSS] [RSS(Komentáře)]


Komentáře

 1. Pavel Jašek 19.May, 2008 napsal:

  Výborně, pro české podmínky je to určitě užitečnější než nějaká attensa apod. Vcelku by mne zajímalo, jestli lze nějak měřit, kolik lidí se přes takovouto možnost právě Seznam čtečky dostane na RSS.

  Máš nějaké zkušenosti s tím, jak jsou které systémy používány?

 2. admin 19.May, 2008 napsal:

  Pavel Jasek: nevim co mas presne na mysli, ale FeedBurner ma celkem pekne statistiky kdo a cez jakou rss ctecku(napr. Google FeedReader, Thunderbird a pod.) odebira feed.

 3. Pavel Jašek 25.May, 2008 napsal:

  Vzhledem ke článku mám hlavně na mysli, jestli dokážeš zjistit, jestli a jak se využívá ta čtečka Seznamu. Rád bych zjistil, jestli má cenu takováto tlačítka používat, zda má smysl dělat takovéto úpravy.

 4. Adidas NMD XR1 Black Red White 25.March, 2017 napsal:

  An attention-grabbing dialogue is value comment. I think that you should write more on this subject, it might not be a taboo topic however typically people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

Přidej komentář


© 2008 Kiwwisk na internetu píše Andrej Kesely | Další odkazy: slevy v českých obchodech