Mé (zatím malé) zkušenosti s provizními systémy v ČR

napsal admin

February, 2008

Naposledy upraveno: 09.February, 2008

Už to bude pomalu měsíc, co jsem začal podnikat na internetu. Jako hlavní činnost jsem si vybral provizní (affiliate) systémy.

Co to je?

Pro nezasvěcené, jedná se o druh reklamy, v zahraničí nazývaný CPA, Cost Per Action. Akcie může být různá, ale většinou se jedná o prodej zboží anebo přivedení uživatele na stránku obchodu. Z této akce dává obchodník určitou provizi, od toho je slovní spojení “provizní systém”. Provize může být fixní (napr 30 Kč za nákup), nebo variabilní (4 % z celkové ceny nákupu).

Proč chci vydělávat na provizních systémech?

Protože si myslím, že mít přehled o novinkách, změnách v produktech a nabídce obchodů zapojených do provizního systému a celkově mít přehled o dění na internetu a v “reálném životě” přinutí člověka být v stále ve střehu a nezaspat.

Jaká je situace v ČR?

Z mého, zatím nezkušeného pohledu, vidím situaci takhle:  v Česku neexistuje síť, která by agregovala affiliate programy firem. Proto je člověk nucen obcházet e-shopy “ručně”, co je vyčerpávající. Samotné implementace affiliate systémů jsou z mého pohledu nekonzistentní a většina obchodů neposkytuje dostatek informací pro nějakou lepší optimalizaci kampaně. Za první vlaštovku se dá považovat více-méně kompletní seznam Českých affiliate programů na Webtrh-u.

Na sítě v štýle Commision Junction si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. To se však dá říct aj o podpoře provizních systému ze strany prodejců.

pridej.cz

[Kategorie: Affiliate, Podnikání] [TrackBack URL] [RSS] [RSS(Komentáře)]


Komentáře

  1. Miki 1.February, 2010 napsal:

    Mrknete taky na katalog http://1affiliate.cz/ ;)

  2. michael jordan shoes 25.March, 2017 napsal:

    I wish to show thanks to you for rescuing me from this problem. Just after looking out through the the web and getting suggestions which were not helpful, I figured my entire life was well over. Living devoid of the approaches to the problems you have solved by way of your entire site is a crucial case, as well as the kind that would have in a negative way affected my entire career if I had not discovered your web page. Your actual mastery and kindness in controlling all areas was priceless. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t come upon such a point like this. I am able to now relish my future. Thank you very much for the professional and amazing help. I will not hesitate to propose your blog post to anybody who would need guide on this subject.

Přidej komentář


© 2008 Kiwwisk na internetu píše Andrej Kesely | Další odkazy: slevy v českých obchodech