Led 22

Nový server ve stáji

Biznis se pozvolna rozrůstá, domén a projektů přibývá a stávající server již pomalinku nestíhá. Když to tak sečtu, tak v současné době mi běží na servery kolem stovky větších, či menších projektů a desítky parkovaných domén. Průměrné zatížení se pohybuje dle uptime od 0.3-0.6, co při dvoujádrovém procesoru není moc, ale nechci to moc přepálit.

Kolem Vánoc jsem objednal v Alze nový server: Dvoujádrový procesor AMD 4850e – spotřeba jenom 45W a dva serverové Wester Digital disky, k tomu samozřejmě UPS. Server je umístěn doma na „temném“ místě 🙂 Internetovou konektivitu jsem vybíral mezi třemi firmami: UPC/Chello, FiberNet a Peem. Všichni tři firmy mají k nám do baráku vyvedené připojení, v případě Peem je to dokonce optika, co u mě zvítězilo. Jak to bude se stabilitou připojení, to je neznámá, ale po zkušenostech se stávajícím připojením myslím, že to nebude také ožehavé.

Počítám, že ke konci roku bude i tento kus železa naplněn přes sto novými projekty. Projekty pozvolna začínají být víc sofistikované, začínám používat aplikační platformu Django a propadám kouzlu malého démona jménem „cron“ 😉

Co se týče „neinternetových“ aktivit, tak samozřejmě se blíží povinnost podat daňové přiznání. Tuto velice milou činnost jsem snad úspěšně přenechal mému daňovému poradci. Nech se s tím potrápí.

2
comments

2 komentáře

  1. Slusna masinka nehreje sa ti to doma?

  2. kiwwisk napsal:

    nie, mam este jeden, stary athlon xp a ten sa zahrieva podstatne viac.

Reply