Nový server ve stáji

napsal admin

January, 2009

Naposledy upraveno: 22.January, 2009

Biznis se pozvolna rozrůstá, domén a projektů přibývá a stávající server již pomalinku nestíhá. Když to tak sečtu, tak v současné době mi běží na servery kolem stovky větších, či menších projektů a desítky parkovaných domén. Průměrné zatížení se pohybuje dle uptime od 0.3-0.6, co při dvoujádrovém procesoru není moc, ale nechci to moc přepálit.

Kolem Vánoc jsem objednal v Alze nový server: Dvoujádrový procesor AMD 4850e – spotřeba jenom 45W a dva serverové Wester Digital disky, k tomu samozřejmě UPS. Server je umístěn doma na “temném” místě :-) Internetovou konektivitu jsem vybíral mezi třemi firmami: UPC/Chello, FiberNet a Peem. Všichni tři firmy mají k nám do baráku vyvedené připojení, v případě Peem je to dokonce optika, co u mě zvítězilo. Jak to bude se stabilitou připojení, to je neznámá, ale po zkušenostech se stávajícím připojením myslím, že to nebude také ožehavé.

Počítám, že ke konci roku bude i tento kus železa naplněn přes sto novými projekty. Projekty pozvolna začínají být víc sofistikované, začínám používat aplikační platformu Django a propadám kouzlu malého démona jménem “cron” ;-)

Co se týče “neinternetových” aktivit, tak samozřejmě se blíží povinnost podat daňové přiznání. Tuto velice milou činnost jsem snad úspěšně přenechal mému daňovému poradci. Nech se s tím potrápí.

pridej.cz

[Kategorie: Podnikání] [TrackBack URL] [RSS] [RSS(Komentáře)]


Komentáře

  1. Považská Bystrica 21.February, 2009 napsal:

    Slusna masinka nehreje sa ti to doma?

  2. kiwwisk 21.February, 2009 napsal:

    nie, mam este jeden, stary athlon xp a ten sa zahrieva podstatne viac.

Přidej komentář


© 2008 Kiwwisk na internetu píše Andrej Kesely | Další odkazy: slevy v českých obchodech