Úno 23

Virtuální PC a vývoj webových stránek

Konečně jsem našel praktické využití virtuálního PC. Nedávno jsem narazil na zajímavý problém. Potřeboval jsem si otestovat a případně opravit webové stránky oproti prohlížeči Internet Explorer 6.Jenže na mém pracovním notebooku mám „od výroby“ nainstalované Windows Vista Home Edition a Visty standardně obsahují Internet Explorer v sedmičkové verzi.

Stránky bylo urychleně otestovat a já nemám snadný přístup k počítači s nainstalovaným Explorerem 6.

Řešení vzniklé situace je jednoduché. Microsoft pro web dizajnéry nabízí časově omezenou image virtuálního počítače s operačním systémem Windows XP SP2 s předinstalovanými nástroji pro vývoj na webu ale hlavně s Internet Explorerem 6. Celý balík má oficiální název „Internet Explorer Application Compatibility VPC Image“ a je k dispozici zde. K samotnému spuštění virtuálního PC budete potřebovat program Virtual PC 2007 ke stažení zdarma ze stránek Microsoftu zde.

Obrázek nainstalovaného Virtual PC:

Microsoft Virtual PC 2007 s operačním systémem Windows XP SP2 pod Windows Vista

Stránky byli rychle opraveny a já ušetřil čas a peníze sháněním počítače s nainstalovaným potřebným programovým vybavením.

Poznámka: Aby se Microsoft chránil před zneužitím poskytované kopie operačního systému Windows XP, je image časově omezeno. V mém případě do 1. dubna 2008. Pak virtuální PC přestane pracovat a musíte si stáhnout aktuálnější verzi.

2
comments

2 komentáře

  1. maarlin napsal:

    Asi je to starší článek, ale kdyby to někdo řešil, existuje mnohem zajímavější řešení problému absence IE6 – IETester: http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage

  2. Gracia napsal:

    Je ote1zkou, zda by tyto stre1nky neměly medt nějake1 omezened, co se tfdče pkbuilovanfdch materie1lů, nebo alespoň varove1ned, pokud některe9 materie1ly jsou hodně tvrde9, tvrdšed než je zde obvykle9, napředklad nějakfdm symbolem, jako třeba kdysi byla hvězdička u některfdch filmů.Vašek.

Reply