Zář 13

Sbohem práce, vítej práce!

Tak, konečně jsem se k tomu dokopal: minulý týden jsem ukončil pracovní poměr v jedné nejmenované větší firmě. Po 4 a půl letech od skončení vysoké školy.

Teď jsem doma na „full-time“ a věnuji se svým projektům (no, spíše nevěnuji, uklízím totiž náš starý byt na Slovensku a že je co uklízet!). Co mě k ukončení docházení do práce vedlo?

V prvním řadě ten pocit, že člověk v té klasické korporátní kanceláři zabíjí svůj čas, mrhá ho na nesmyslných mítincích a na projektu, o kterém ví že je mrtvý. Firma, pro kterou jsem pracoval je typická IT firma v Československu (tipuji 90%): snaží se nabrat co nejvíc mladých lidí hned po škole, kterým naslibuje hory doly (benefity, kariérní růst (ha ha), možnost cestovat do zahraničí a podobně). Jak to většinou dopadne, známe asi všichni kdo se pohybujeme v branži: velká fluktuace zaměstnanců, ti šikovní odcházejí, ti slabí nebo s rodinou a hypotékou na krku zůstávají.

Přemýšlet o práce pro a na sebe jsem začal přemýšlet již od roku 2004 (že já blbec ne už dřív, chyba!), po 3 měsících v pracovním procesu. Jenže v té době jsem byl líná veš (co jsem vlastně ještě doteď 🙂 a rozptylovalo mě moc „důležitějších“ věcí.

Z té doby mi zůstaly na památku dvě ručně psaný v Notepad-u MFA stránky, které mám doteď. Třetí doménu jsem nechal vyexpirovat (teď na ní někdo parkuje – předtím jsem tento pojem neznal).

Vážněji jsem se do toho pustil přesně na Nový Rok 2008. Poskládal jsem si malý server na kterém teď hostuji cca. 40 projektů (většina mých a mého brata), založil živnost v oboru Marketing a Reklama. Vydělávat projekty začali už po dvou měsících. Do toho musím ještě započítat parking, parkuji teď zhruba >200 domén (partnerský odkaz na Sedo).

Uživí mě to?

Zatím se zdá že jo, ale tohle je internet a internet je seriózní biznis 🙂 Zítra může být všechno jinak… Ale co mě na tom nejvíc baví je ta skutečnost, že člověk ráno nevstává na budík se zlým pocitem že je pondělí a hlavně to co udělá dělá pro sebe.

Podnikání chce velkou dávku zodpovědnosti a já nejsem ani na začátku, v tom mám vcelku strach. A práce je rozhodně více. Ale kdy se to má zkusit když né teď? Držte mi palce!

Zaujal Vás článek a chcete vědět jak to s tím podnikáním a internety dopadne? Pak se přihlaste k odebírání RSS novinek, děkuji!

1
comments

1 comment!

  1. Subbaa napsal:

    Drzim ti palce ja sam jsem natom obdobne sice sem jeste praci neukoncil ale po novem roce to mam v planu..snad se na vlastnich projektech bude darit nebo aspon at je z ceho platit najem:)

Reply